Tag statystyka
Rozmiar czcionki
- Pomimo sprzyjającej aury dbajmy o bezpieczeństwo na drogach! Ładna pogoda, a z tym związana sucha nawierzchnia i dobra widoczność, sprzyjają ryzykownym i niebezpiecznym zachowaniom kierowców. „Efekt Peltzmana” to w psychologii zachowanie, polegające na tym, że im bezpieczniej czuje się kierowca, tym bardziej niebezpiecznie prowadzi pojazd. Jego poczuciu bezpieczeństwa sprzyjają zarówno korzystne warunki drogowe, jak i systemy bezpieczeństwa w samochodzie.
- Prawie tysiąc osób dobrowolnie sprawdziło swój stan trzeźwości w 2016 roku W minionym roku do jastrzębskiej jednostki zgłosiło się prawie tysiąc osób, które chciały sprawdzić swój stan trzeźwości, zanim wsiądą za kierownicę. W zdecydowanej większości przypadków alkomat nie wykazał w ich organizmach obecności alkoholu.
- Raport o stanie bezpieczeństwa w Polsce w 2013 W 2013 roku stwierdzono w Polsce o 5 proc. przestępstw mniej niż w 2012 roku. Jak wynika z ostatnich badań społecznych, Polacy dobrze oceniają pracę Policji. Wzrasta również poczucie bezpieczeństwa. W ubiegłym roku Policja ujawniła o ponad 141 tys. przestępstw gospodarczych więcej niż w 2012 – to najważniejsze wnioski płynące z najnowszego Raportu o Stanie Bezpieczeństwa.
- Długi weekend na drogach naszego kraju Dobiegł końca majowy długi weekend. Od środy do niedzieli w 369 wypadkach zginęło 36 osób, a 457 odniosło obrażenia ciała. Apelujemy do kierujących o rozwagę za kierownicą. Jedźmy z wyobraźnią i dostosujmy prędkość do warunków panujących na drodze.
- Najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych Z danych statystycznych Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju wynika, że w ubiegłym roku najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, do których doszło z winy kierowcy było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Równie niebezpieczna w skutkach okazała się także jazda z nadmierną prędkością oraz niezachowanie należytej odległości między pojazdami.
- Większość Polaków dobrze ocenia działalność Policji 67 proc. Polaków dobrze ocenia działalność Policji. Z badania dotyczącego oceny instytucji publicznych, zrealizowanego przez Centrum Badania Opinii Społecznej w dniach 6-12 marca 2014 roku, wynika, że lepiej od Policji oceniane są tylko niektóre media i Prezydent.
- Policja skuteczna w walce z przestępczością 69,6 proc. Polaków uważa Policję za skuteczną, 72,4 proc. respondentów dobrze ocenia pracę policjantów, 76,9 proc. badanych czuje się bezpiecznie, spacerując w swojej okolicy po zmroku. Policja jest skuteczna, a Polacy czują się bezpiecznie – to wyniki Polskiego Badania Przestępczości przeprowadzonego w styczniu 2014 roku na próbie 17 tys. osób.