Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

  W Jastrzębiu-Zdroju w Sali Obrad Rady Miasta odbyła się debata społeczna poświęcona zagadnieniom postępowania w sprawach nieletnich w kontekście nowelizowanych przepisów prawa. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpień zaproszonych gości i poznać prawne i praktyczne aspekty realizowania zapisów ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

 2. "Wszystkich Świętych". Uwaga - utrudnienia w ruchu

  31 października 2023 roku rozpoczną się działania „Wszystkich Świętych”. Akcja potrwa do 2 listopada 2023 roku. Jastrzębscy policjanci apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do znaków ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy.

 3. Sprawdź bezpłatnie światła pojazdu

  Już w sobotę kierowcy po raz kolejny będą mogą sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach podczas trwającej akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

 4. Ponad połowa wakacji już za nami…

  Za nami już ponad połowa wakacji, a tym samym półmetek organizowanej cyklicznie kampanii „Bezpieczne wakacje”. Nad bezpieczeństwem wszystkich osób wypoczywających w lasach, nad wodą czuwają jastrzębscy stróże prawa. Apelujemy o ostrożność i rozwagę, wspólnie zadbajmy o to, aby każdy bezpiecznie dojechał do wyznaczonego celu, odpoczął, a potem bezpiecznie powrócił do domu.

 5. Bezpieczne wakacje z jastrzębskimi mundurowymi oraz Noemi

  Okres wakacyjny to dla dzieci i młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie można zapomnieć jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Należy zwracać uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do przedszkola lub szkoły mieć tylko dobre wspomnienia. Dlatego jastrzębscy policjanci spotkali się wczoraj z dziećmi w trakcie trwania koncertu Noemi.

 6. Konkurs „Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego” rozstrzygnięty

  I Miejski Konkurs wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty. Całe przedsięwzięcie zorganizowane zostało w Jastrzębiu-Zdroju przez Szkołę Podstawową nr 14 im. Ziemi Śląskiej wraz z Komendą Miejską Policji w Jastrzębiu-Zdroju oraz Strażą Miejską w Jastrzębiu-Zdroju. W trakcie konkursu uczniowie I-III musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, a starsi koledzy z klas IV-VI wykazały się nie tylko wiedzą o przepisach ruchu drogowego, ale i z udzielania pierwszej pomocy. Gratulujemy zwycięzcom!

 7. Rozpoczęcie wakacji z jastrzębskimi mundurowymi podczas Festiwalu Górnej Odry

  Bezpieczeństwo to priorytetowa sprawa, która dotyczy nas wszystkich. W sobotę jastrzębscy mundurowi obecni byli na Festiwalu Górnej Odry, gdzie dzieci rozpoczęły swoje wakacje. Wydarzenie to zgromadziło w Parku Zdrojowym nie tylko mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 8. WYKAZ PUNKTÓW KONTROLI AUTOBUSÓW - WAKACJE 2023

  Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem polskiej Policji. Ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

 9. Rodzinny Rajd Rowerowy „Pierwszy Dzwonek” rozpoczął sezon rowerowy w Jastrzębiu-Zdroju

  W sobotę, podczas Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Pierwszy Dzwonek” swój sezon rozpoczęli amatorzy dwóch kółek. Impreza ta była dla policjantów idealną okazją do promowania bezpiecznych zachowań na drodze. Nad bezpieczeństwem cyklistów, jak i pozostałych uczestników ruchu, czuwała jastrzębska drogówka.

 10. TRWA KONKURS „POLICJANT, KTÓRY MI POMÓGŁ”

  Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji organizuje ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym.

Powrót na górę strony