Akcje i kampanie społeczne

Działania „Trzeźwość” na jastrzębskich drogach

Dziś, 2 stycznia 2024 roku na terenie całego województwa śląskiego w godzinach 4:00 do 12:00 policjanci prowadzili akcję „Trzeźwość”. W trakcie prowadzonych kontroli sprawdzali stan trzeźwości kierujących. W efekcie ujawnili kierującego, który wsiadł za kierownicę „na podwójnym gazie”. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi utrata prawa jazdy, wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj, 2 stycznia 2024 roku na terenie całego województwa policjanci z drogówki prowadzili działania „Trzeźwość”. Głównym celem akcji było sprawdzanie stanu trzeźwości u jak największej liczby kierujących pojazdami. Policjanci prowadzili działania w godzinach 4:00 do 12:00, w różnych miejscach jednocześnie. Priorytetem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu osób wsiadających za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka.
Gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia, często nie zdaje sobie sprawy, że wciąż może go mieć w swoim organizmie. Czasami nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje wytrzeźwienia. Dlatego, zanim wsiądziemy za kierownicę, warto zbadać swoją trzeźwość. Badanie można wykonać m.in. w jednostkach Policji.

Niestety nie wszyscy kierujący dziś byli trzeźwi. Mundurowi około godziny 5:30 zatrzymali 51-letniego kierującego samochodem honda na alei Piłsudskiego. Kierowca w trakcie jazdy miał 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Należy mieć na uwadze, że kierujący pojazdem jest odpowiedzialny, nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za zdrowie i życie innych uczestników dróg. Dlatego też niech hasło: „Piłeś? Nie jedź!” przyświeca każdemu kierowcy przez cały rok.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Członkowie rodzin, pasażerowie i znajomi nie mogą być bierni i pozwalać, aby osoby pod wpływem alkoholu wsiadały za kierownicę, stanowiąc dla wszystkich olbrzymie zagrożenie!

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta rozmawiającego z kierowcą.
  • Zdjęcie przedstawiające dwóch policjantów obserwujących ruch na drodze.
  • Zdjęcie przedstawienie policjantów w trakcie kontroli.
  • Zdjęcie przedstawiające radiowóz.
  • Zdjęcie przedstawiające dwóch policjantów.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta, który kontroluje samochód osobowy.
Powrót na górę strony