Akcje i kampanie społeczne

„Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych” z jastrzębskimi mundurowymi

Każdego roku w trzecią niedzielę listopada przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W ramach obchodów tego dnia policjanci ruchu drogowego jastrzębskiej komendy przeprowadzili na drogach Jastrzębia-Zdroju akcję edukacyjno-profilaktyczną. Podczas kontroli drogowych stróże prawa apelowali o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci obchodzony był w 1995 roku z inicjatywy kilku stowarzyszeń, w tym Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych - FEVR. W 2005 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło rezolucję ustanawiającą trzecią niedzielę listopada, jako Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych (World Day of Remembrance for Road Traffic Victims).


Jastrzębscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo na drogach oraz solidaryzując się z rodzinami ofiar wypadków komunikacyjnych, przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. W tym roku uświadamiali mieszkańców o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych oraz na tzw. dzikich przejściach. Mundurowi apelowali do kierowców korzystających z przejazdów o stosowanie się do sygnalizacji świetlnej, o to, by nie lekceważyli opuszczonych zapór oraz by pamiętali o obowiązku zatrzymywania się przed znakiem "stop". Z apelem zwrócili się również do rowerzystów i pieszych, przypominając, iż zabronione jest poruszanie się po torowisku i przechodzenie przez tory, gdy szlabany są opuszczone.

W ubiegłym roku w Polsce w wypadkach drogowych zginęło blisko 1900 osób. Za każdym wypadkiem drogowym kryje się ludzki dramat. Dotyka on nie tylko poszkodowanych, ale także sprawców zdarzeń i ich bliskich. Korzystając z drogi, zawsze pamiętajmy, że to od naszego zachowania, koncentracji, podjętych decyzji i przestrzegania przepisów ruchu drogowego zależy bezpieczeństwo nasze oraz pozostałych uczestników ruchu.

PAMIĘTAJ!

W zderzeniu z pociągiem zarówno człowiek, jak i samochód nie mają żadnych szans...

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta wręczającego odblaski.
  • Zdjęcie policjanta ruchu drogowego wręczającego kierowcy odblask.
  • Zdjęcie policjanta oraz radiozwozu.
  • Zdjęcie policjanta ruchu drogowego wręczającego kierowcy odblask.
  • Zdjęcie policjanta ruchu drogowego wręczającego kierowcy odblask.
  • Zdjęcie policjanta ruchu drogowego wręczającego kierowcy odblask.
  • Zdjęcie policjanta ruchu drogowego trzymającego odblaski.
  • Zdjęcie policjantów ruchu drogowego wręczającego kierowcy odblask.
  • Zdjęcie policjanta ruchu drogowego oraz kierowcę.
Powrót na górę strony