Komunikaty własne

Promocja zawodu policjanta na dniach otwartych w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa

Policjanci uczestniczyli w „Dniach otwartych” w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Jastrzębiu-Zdroju. Tego dnia, uczniowie odwiedzający jastrzębska filię Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, mogli zapoznać się ze specyfiką różnych służb mundurowych.

Dzięki obecności przedstawicieli różnych służb mundurowych odwiedzający uczelnie-uczniowie zainteresowani nauką w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa na kierunkach Bezpieczeństwo Publiczne lub Psychologia, mogli zapoznać się z propozycję nauki na tej uczelni. Osobom zainteresowanym zawodem policjanta mundurowi przedstawili specyfikę służby w Policji, która miała na celu przede wszystkim zainteresowanie służbą w niebieskich szeregach. Podczas spotkania, policjanci przybliżyli młodzieży, jaką rolę odgrywa policja w społeczeństwie, promowali właściwe postawy oraz skupili się na budowaniu w oczach młodych ludzi rzeczywistego i pozytywnego wizerunku policjantów. Wszyscy zainteresowani mogli zobaczyć, na czym polega praca technika kryminalistyki, na własnych oczach przekonać się, jak w dużym skrócie przebiega proces zabezpieczania śladów linii papilarnych. Od pracownika kadr uzyskali odpowiedzi na zadawane pytania, między innymi na temat tego, kto może ubiegać się o przyjęcie do służby, jakie musi spełniać wymagania, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty i jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego oraz jakie są jego poszczególne etapy. Była to również doskonała okazja na parę słów profilaktyki na temat zagrożeń czyhających na młodych ludzi oraz uświadamiania ich o konsekwencjach i odpowiedzialności prawnej za naganne zachowania. Ponadto mundurowi rozdawali materiały edukacyjne promujące służbę w Policji oraz elementy odblaskowe, których noszenie zwiększa bezpieczeństwo na drodze.

Wszystkich zainteresowanych służbą w szeregach Policji zachęcamy do odwiedzenia strony śląskiej Policji, na której można uzyskać informacje o wymaganiach stawianym kandydatom i terminach aktualnych naborów. Zachęcamy również do polubienia fanpage'a Zostań śląskim policjantem-oficjalnego profilu Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na portalu Facebook, gdzie pojawia się wiele informacji związanych z rekrutacją do służby w Policji.

  • Zdjęcie przedstawiające osobę, która uczy się jak pobierać odciski linii papilarnych.
  • Zdjęcie przedstawiające odblaski policyjne.
  • Zdjęcie przedstawiające stolik profilaktyczny służby więziennej.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta oraz Panią kadrową z jastrzębskiej policji.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta oraz kadrową i osobę pobierającą odciski.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta oraz prodziekana.
Powrót na górę strony