Komunikaty własne

Jak zostać policjantem? Spotkanie z klasami mundurowymi

Policjanci spotkali się z uczniami klas 1 i 2-gich w liceum o profilu mundurowym. Praca w Policji to jedna z dróg, jaką uczniowie mogą wybrać po ukończeniu szkoły, dlatego policjanci przedstawili im zasady rekrutacji do służby i cechy tego zawodu.

Spotkanie z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym było okazją do zaprezentowania oferty służby w Policji, zapoznania z charakterystyką zawodu, zadaniami i strukturą Policji. Podkomisarz Aneta Zacharjasz oraz sierżant Grzegorz Suwisz zachęcali młode osoby do wstąpienia w nasze szeregi. Może to być bardzo dobrym kierunkiem w wyborze przyszłej drogi życiowej, zwłaszcza dla osób, które ze służbami mundurowymi wiążą swoją przyszłość. Mundurowi starali się przybliżyć potencjalnym kandydatom, jakie trzeba mieć kwalifikacje i cechy do pracy w Policji. Młodzież była bardzo zainteresowana zasadami rekrutacji i miała wiele pytań na temat służby.
Przy okazji spotkania mundurowi przybliżyli młodym ludziom temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Chcesz pomagać innym? Dbać o bezpieczeństwo i porządek publiczny? Szukasz ciekawej i stałej pracy? Zostań policjantem! Służba w Policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli.


Więcej informacji na temat wymagań stawianym kandydatom i terminach aktualnych naborów można znaleźć na stronie Policji Śląskiej.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantów oraz zebranych uczniów.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantów oraz uczestników spotkania.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantów oraz uczniów klas mundurowych.
Powrót na górę strony