Profilaktyka

Najmłodsi apelują – „Kierowco - popraw się”

Policjanci z jastrzębskiej drogówki wspólnie z przedszkolakami przeprowadzili wczoraj działania skierowane do kierowców. Zorganizowana akcja była swoistym apelem o poprawę bezpieczeństwa na drodze. W trakcie przedsięwzięcia, najmłodsi wręczali kierowcom przygotowane wcześniej drobne upominki.

Do działań profilaktycznych prowadzonych na jastrzębskich drogach przez policjantów z drogówki, mundurowi często zapraszają najmłodszych mieszkańców miasta. Tym razem było jednak inaczej, gdyż to przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 21 w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowały swoją akcję, do której realizacji zaprosili policjantów z miejscowej komendy. Wspólne działania to apel dzieci do kierowców, zatytułowany „Kierowco – popraw się”.
Celem zorganizowanej akcji jest szeroko pojęta poprawa bezpieczeństwa na drogach. Różne zachowania i sytuacje mogą przyczynić się do powstania nieszczęśliwych zdarzeń, dlatego przeprowadzanie takich akcji jest bardzo ważne. Wczoraj, podczas działań dzieci rozmawiały z kierowcami, zadając pytanie „czy jest pan/pani dobrym kierowcą”. 
Całe przedsięwzięcie odbyło się w godzinach porannych, a przedszkolaki sprawdzały, czy rodzice ich kolegów i koleżanek korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy przewożąc swoje pociechy, znajdują się one w fotelikach i czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa.
Ogromną atrakcją dla dzieciaków była możliwość wcielenia się w rolę policjanta drogówki. Niektóre z nich miały okazję użyć tak zwanego "lizaka", czyli tarczę do zatrzymywania pojazdów. Na pamiątkę spotkania, najmłodsi wręczali kierowcom przygotowane prezenciki. Wzorowy kierowca mógł liczyć na upominek z napisem „Super kierowca”. Ci, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa bądź w inny sposób nie stosowali się do przepisów, otrzymywali podarunek ze  smutną minką oraz napisem ”Popraw się!”.
Działania spodobały się nie tylko zaangażowanym w akcję dzieciom, ale i przyglądającym się mieszkańcom oraz samym kierowcom. Dziękujemy przedszkolakom za świetny pomysł, zaangażowanie i zorganizowanie tak pozytywnego przedsięwzięcia.

  • Zdjęcie przedstawiające policjantów ruchu drogowego oraz dzieci z przedszkola.
  • Zdjęcie przedstawiające przedszkolaka trzymającego kartkę z napisem "Popraw się".
  • Zdjęcie przedstawiające przedszkolaka trzymającego kartkę z napisem "Super kierowca".
  • Zdjęcie przedstawiające policjantów ruchu drogowego oraz dzieci kontrolujące samochód.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantów ruchu drogowego oraz dzieci w trakcie rozmowy z Panią, która przywiozła do przedszkola dziecko.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta ruchu drogowego oraz dzieci w trakcie kontroli drogowej.
  • Zdjęcie przedstawiające moment wręczania prezentu dla kierującego z napisem "Super kierowca".
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta ruchu drogowego oraz przedszkolaka stojących przy pojeździe, w trakcie sprawdzania czy pasażer w pojeździe ma zapięte pasy bezpieczeństwa.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta ruchu drogowego oraz dzieci w trakcie wręczania bileciku "Super kierowca".
Powrót na górę strony