Nie reagujesz - akceptujesz!

Pamiętaj! Nie reagujesz – akceptujesz!

Dzięki reakcji Zespołowi Pogotowia Ratunkowego, policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Ratownicy Medyczni widząc, jak kierowca w trakcie jazdy jedzie środkiem drogi, powiadomili o wszystkim dyżurnego jastrzębskiej komendy. Okazało się, że 36-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Jastrzębscy policjanci odnotowali kolejny przykład zaangażowania i wzorowej obywatelskiej postawy w duchu kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Tym razem świadkami okazała się Załoga Pogotowia Ratunkowego. Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 1.50 w Jastrzębiu-Zdroju. Dyżurny jastrzębskiej komendy otrzymał telefoniczną informację, iż na ulicy Wyzwolenia samochodem opel porusza się najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. Kierujący osobówką miał jechać całą szerokością jezdni, od lewej do prawej strony. Ratownikom Medycznym udało się zatrzymać osobówkę. Badanie stanu trzeźwości obywatela Ukrainy wykazało ponad dwa promile alkoholu. Kierowca nie posiadał przy sobie prawa jazdy, gdyż w październiku zostały mu zatrzymane, w związku z popełnieniem tego samego przestępstwa. Amator jazdy na „podwójnym gazie” wkrótce będzie tłumaczył się w sądzie.


“Nie reagujesz-akceptujesz” przynosi wymierne rezultaty i przestępcy nie mogą czuć się bezkarni. Dzięki kolejnej właściwej reakcji świadków policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę.

Na ręce Załogi Zespołu Pogotowia Ratunkowego za wzorową i godną naśladowania postawę składamy serdeczne podziękowania za pomoc w ujęciu nietrzeźwego kierowcy, który poruszając się drogami naszego miasta, stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia swojego, jak również pozostałych użytkowników dróg. Wyrażamy jednocześnie podziw dla odwagi zgłaszających i tego, że nie pozostali obojętny i zareagowali.

Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i o rozwagę na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi. Pamiętajmy, że jadąc pod wpływem alkoholu, zagrażamy bezpieczeństwu swojemu oraz pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony