Nie reagujesz - akceptujesz!

Nie reagujesz-akceptujesz. 85-latka potrzebowała pomocy

W piątek policjanci wspólnie ze strażakami interweniowali w jednym z mieszkań przy ulicy Wielkopolskiej w Jastrzębiu-Zdroju. To jeden z mieszkańców budynku wielorodzinnego słysząc wołanie o pomoc, zaalarmował służby ratunkowe.

Interwencja miała miejsce w piątek około godziny 6:00 w Jastrzębiu-Zdroju na ulicy Wielkopolskiej. Sąsiad, słysząc wołanie o pomoc, zadzwonił na numer alarmowy. Jastrzębianin nie mając kluczy do sąsiadki, bezskutecznie próbował dostać się do środka. Na miejsce natychmiast zostali wezwani policjanci i strażacy, którzy z uwagi na zagrożenia życia weszli siłowo do mieszkania. Zastali tam 85-letnią kobietę, która zgubiła klucze do mieszkania oraz bardzo źle się czuła, między innymi ból w klatce piersiowej. Zespół Pogotowia Ratunkowego przybyły na miejsce udzielił niezbędnej pomocy medycznej i zabrał jastrzębiankę do szpitala. Jak ustalili mundurowi, kobieta mieszka sama.

Jeżeli w twojej okolicy mieszka samotna osoba, która wymaga pomocy, skontaktuj się ze swoim dzielnicowym za pomocą bezpłatnej aplikacji na telefon komórkowy „Moja Komenda”, za pośrednictwem „Śląski Dzielnicowy” lub z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju. Dane kontaktowe wszystkich jastrzębskich dzielnicowych można również uzyskać na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Powrót na górę strony