Nie reagujesz - akceptujesz!

Świadek zareagował, nietrzeźwy kierujący zatrzymany

Dzięki prawidłowej postawie obywatelskiej świadka, policjanci z jastrzębskiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, widząc, jak pijany kierowca jedzie całą szerokością drogi, powiadomił o wszystkim dyżurnego. Okazało się, 35-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Jastrzębscy policjanci odnotowali kolejny przykład zaangażowania i wzorowej obywatelskiej postawy w duchu kampanii „Nie reagujesz-akceptujesz”. Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16.30 w Jastrzębiu-Zdroju na obwodnicy miasta. Dyżurny otrzymał telefoniczną informację, iż Drogą Główną Południową najprawdopodobniej jedzie nietrzeźwy kierujący. Gdy kierowca opla zjechał z obwodnicy i zaparkował na parkingu jednego ze sklepów, świadek podszedł do niego i poprosił o oddanie kluczy, niestety kierowca zabrał kluczyki i wszedł na teren sklepu. Dzięki rzetelnie przekazanym informacjom mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie jastrzębianina 2 promile alkoholu. Amator jazdy na „podwójnym gazie” stracił prawo jazdy. Wkrótce będzie tłumaczył się w sądzie. Grozi mu nawet 2 lata więzienia.

Świadkowi gratulujemy postawy obywatelskiej godnej naśladowanie. Takie zachowanie i prawidłowa reakcja na widok rażącego łamania przepisów, doskonale wpisuje się we wciąż aktualną kampanię policyjną: „Nie reagujesz- akceptujesz”. Dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w działania Policji (efektem, których było wyeliminowanie z ruchu kompletnie pijanego kierowcy).

Powrót na górę strony