Nie reagujesz - akceptujesz!

Zareagował – złodziej w rękach policjantów

W ręce policjantów z prewencji wpadł na gorącym uczynku mężczyzna, który usiłował ukraść kable elektryczne. Zatrzymanie sprawcy było możliwe dzięki szybkiej reakcji świadka zdarzenia, który powiadomił policję. Przedstawiona sytuacja, a właściwie reakcja świadka, jest odzwierciedleniem prawidłowego działania w myśl kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 2.00. Mężczyzna usiłował przez ogrodzenie przerzucić przewody elektryczne, o wartości ponad 500 złotych. Całe zdarzenia zauważył mieszkaniec pobliskiego domu wielorodzinnego. Natychmiast o wszystkim poinformował dyżurnego jednostki. Policjanci wydziału prewencji po kilku minutach od zgłoszenia zatrzymali podejrzanego o kradzież. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego. Teraz rabusiowi za kradzież grozi do 5 lat więzienia.


Zatrzymanie sprawców było możliwe dzięki szybkiej reakcji świadka zdarzenia. Mundurowi liczą na współdziałanie z mieszkańcami, polegające na powiadamianiu policji o zachowaniach wymagających natychmiastowej reakcji. Żadna Policja świata, nie jest w stanie działać samodzielnie, bez wsparcia społeczeństwa. To myśl przewodnia trwającej kampanii „Nie reagujesz – akceptujesz”

Powrót na górę strony