Nie reagujesz - akceptujesz!

Uczciwy znalazca

Uczciwością wykazał się 25-letni jastrzębianin, który przyszedł do komendy, aby oddać znalezioną na ulicy Beskidzkiej torbę wraz z dokumentami oraz pieniędzmi. Okazało się, że cenne znalezisko należy do kierowcy taksówki.

Do jastrzębskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który na parkingu przy ulicy Beskidzkiej znalazł torbę. Wewnątrz znajdowały się dokumenty, pieniądze w kwocie prawie 2 tysiące złotych, nawigacja wraz z ładowarką, komplet kluczy oraz parę rzeczy osobistych. 25-latek wraz z inną osobą sprawdzili dokumenty znajdujące się w saszetce, aby ustalić gdzie mieszka właściciel odnalezionych rzeczy, jednakże nikt mu pod tym adresem nie otworzył drzwi, dlatego postanowił oddać cenną zgubę policjantom. Stróże prawa oddali właścicielowi utraconą zgubę. Taksówkarz podejrzewa, że zgubił saszetkę w trakcie załadunku bagaży na ulicy Beskidzkiej. 59-latek był bardzo szczęśliwy, że odzyskał bardzo ważne dla niego rzeczy.
Postawa, jaką wykazał się mężczyzna, powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Warto pamiętać, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie.

Powrót na górę strony