Akcje i kampanie społeczne

O dopalaczach i cyberprzemocy z klasą 8-mą

Jastrzębscy policjanci przeprowadzili prelekcje w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Jastrzębiu-Zdroju. Głównym tematem spotkania były zagrożenia, jakie niosą za sobą eksperymenty z dopalaczami i innymi substancjami psychoaktywnymi, a także jak cyberprzemoc może wpłynąć na życie nastolatka. Swoją wiedzą dzielili się również dzielnicowi, którzy chętnie udzielali porad uczniom .

Komisarz Aneta Zacharjasz wspólnie z dzielnicowymi asp. szt. Marek Całkiewicz oraz asp. Tomasz Wrzoskiewicz przeprowadzili prelekcje z młodzieżą licealną. Udział w wykładzie wzięli uczniowie klasy 8. Głównym tematem spotkania były zagrożenia wynikające z sięgania po dopalacze i inne substancje psychoaktywne. Ponadto mundurowi przybliżyli młodzieży temat stalkingu, cyberprzemocy i agresji w sieci.

Policjantka, która na co dzień zajmuje się sprawami nieletnich wyjaśniła, że nikt w internecie nie może czuć się anonimowy. Każdy ruch wykonany w sieci zostaje w nim na zawsze, a młody wiek nie zwalnia z odpowiedzialności karnej, jaka wynika za przestępstwa popełniane w internecie na szkodę innych osób. Wytłumaczyła także, że pozornie błahe występki, postrzegane często jako zwykłe żarty, mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość młodych osób i niejednokrotnie mocno wpływają na ich samopoczucie i codzienne życie. Poruszona została także kwestia zbyt wczesnego sięgania po alkohol i inne używki oraz jego skutki. Dzielnicowi opowiedzieli młodzieży o swoich doświadczeniach związanych z interwencjami, jakie podejmowali wobec młodych osób zażywających środki zabronione.
Spotkania takie odbywają się stale w jastrzębskich szkołach i mają one na celu uświadomienie młodych ludzi o zagrożeniach, z jakimi mogą się spotkać na co dzień.

  • Zdjecie kolorowe, przedstawiające prelekcje w szkołach.
  • Zdjecie kolorowe, przedstawiające prelekcje w szkołach.
  • Zdjecie kolorowe, przedstawiające prelekcje w szkołach.
Powrót na górę strony