Wiadomości

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 05.06.2024

O tym, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i w górach oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje rozmawiali policjanci z dziećmi w „Niepublicznym Przedszkolu – Centrum Logopedyczne” w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi przypomnieli najmłodszym o najważniejszych zasadach bezpiecznego wypoczynku. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez mundurowych pytania.
Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, „Bezpieczne Wakacje”, „Mamo, Tato, tutaj jestem”, skierowanej zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych, mającej na celu poprawić bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie i nad wodą.

W trakcie krótkiej prelekcji nadkomisarz Aneta Zacharjasz oraz starszy sierżant Grzegorz Suwisz przypomnieli uczestnikom, że w okresie wakacyjnego wypoczynku nie należy zapominać o bezpieczeństwie. Na spotkaniu najmłodsi usłyszeli o tym, jak i gdzie można bezpiecznie się kąpać oraz jak bezpiecznie wędrować po górach. Stróże prawa przypomnieli też podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zwrócili uwagę, jak zachować się, gdy na ich drodze stanie groźne zwierzę oraz jak zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą.

 

  • Zdjęcie przedstawiające policjantów oraz dzieci.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantkę oraz dzieci.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta oraz dzieci uczące się obrony przed psem.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta uczącego dzieci pozycji bezpiecznej przed agresywnym zwierzęciem.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta oraz dzieci oglądające odznakę.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta oraz dzieci.
Powrót na górę strony