Wiadomości

Festyn Rodzinny w Przedszkolu nr 21

Data publikacji 04.06.2024

Festyn Rodzinny w Przedszkolu nr 21 przy ulicy Opolskiej w Jastrzębiu-Zdroju dla jastrzębskich policjantów w ramach Obchodów Dnia Rodziny okazał się niebywałą okazją do promowania bezpiecznych zachowań w ramach kampanii: „Bezpieczeństwo Najmłodszych”, „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i „Bezpieczne wakacje”.

Dzieci uczęszczające do przedszkola nr 21 oraz z ich starszym rodzeństwem, rodzicami, dziadkami, rozmawiali jastrzębscy dzielnicowi: starszy sierżant Krzysztof Krawczyk, sierżant Bartosz Drzewiecki, młodszy aspirant Radosław Kuczera technik kryminalistyki starszy sierżant Marcin Gabzdyl oraz policjanci zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną nadkomisarz Aneta Zacharjasz oraz starszy sierżant Grzegorz Suwisz. Mundurowi przekazywali informacje na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa dzieci. Uczulali opiekunów na reagowanie na sytuacje, które mogą doprowadzić nie tylko do chwilowego zagubienia się pociech, ale także do poważnych zdarzeń, jak zabranie (porwanie) dziecka czy wyrządzenie mu krzywdy przez osoby obce. Przy okazji spotkania policjanci przestrzegali przed kontaktem z obcymi osobami i przypominali najmłodszym mieszkańcom miasta o tym, jak powinny zachowywać się podczas takiego kontaktu, zwłaszcza w sytuacji, gdy zamiary obcych zagrażają ich bezpieczeństwu. Mundurowi mieli okazje także, aby przybliżyć problem narkotyków i dopalaczy, który dotyka coraz to młodsze dzieci.

Stróże prawa przygotowali dla najmłodszych uczestników wiele atrakcji. Każdy milusiński mógł usiąść w radiowozie i włączyć policyjne syreny oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie siedząc na policyjnym motorze.
Spotkanie było też okazją do poruszenia tematu bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Policjanci przypominali dzieciom, jakie zachowania i postawy na ulicy i w jej pobliżu są odpowiednie i, których bezwzględnie należy przestrzegać, by uniknąć zagrożeń.

  • Zdjęcie przedstawiające dzieci, które odbijają odciski linii papilarnych.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantów oraz uczestników.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta rozmawiającego z dzieckiem.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantów i radiwozów.
  • Zdjęcie przedstawiające radiowóz oraz uczestników.
  • Zdjęcie przedstawiające dzieci, które odbijają odciski linii papilarnych.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantów oraz radiowozy.
  • Zdjęcie przedstawiające dzieci, które odbijają odciski linii papilarnych.
  • Zdjęcie przedstawiające dzieci, które odbijają odciski linii papilarnych.
Powrót na górę strony