Wiadomości

Dziewczynki nie wahały się ani chwili, od razu wiedziały co trzeba zrobić

Data publikacji 01.06.2024

Przykład wzorowej postawy i bezinteresownej pomocy dały dwie dziewczynki w wieku 11 i 13 lat z Jastrzębia-Zdroju. Widząc leżącego mężczyznę w kałuży krwi, nie były obojętne i zadzwoniły pod numer alarmowy. To właśnie dzięki reakcji dwóch dziewczynek, służby ratunkowe mogły pomóc mężczyźnie.

Dwie dziewczynki, 25 maja 2024 roku o godzinie 16:00 idąc aleją Piłsudskiego w Jastrzębiu-Zdroju, zauważyły leżącego w kałuży krwi mężczyznę. Jastrzębianin przewrócił się na chodniku i uderzył głową o ziemię. Bez chwili wahania zapytały, czy nie potrzebuje pomocy i zadzwoniły na numer alarmowy. Pierwsi na miejsce przybyli mundurowi, którzy udzieli mężczyźnie pierwszej pomocy. Na szczęście los mężczyzny nie był obojętny dziewczynkom, dzięki ich reakcji trafił on pod odpowiednią opiekę. Reakcja jastrzębianek jest przykładem wzorowej postawy obywatelskiej. Mimo młodego wieku nie pozostały obojętne na los drugiego człowieka, tylko odpowiedzialnie pomogły mu i powiadomiły służby.

Bohaterkami okazały się Nikola Stanek – 11 lat ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Jastrzębiu-Zdroju oraz Marta Dudek – lat 13 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Jastrzębiu-Zdroju.

Gratulujemy Nikoli i Marcie odwagi, chęci niesienia pomocy, jednym słowem postawy godnej naśladowania. Szczególnie gdy zwrócimy uwagę na fakt, że w pobliżu, gdzie leżał mężczyzna potrzebujący pomocy, przechodziły osoby dorosłe, jednak one nie zareagowały.

Powrót na górę strony