Wiadomości

Rajd Szutry Śląskie w Jastrzębiu-Zdroju - Zapraszamy

Data publikacji 07.06.2024

Już 8 czerwca 2024 roku, można będzie wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym. Szuty Śląskie - bo tak nazywa się ta nietypowa impreza. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyścigu kolarskim, który będzie prowadził ulicami Jastrzębia-Zdroju, Żor oraz Rybnika. Start oraz meta będzie miało miejsce na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego, gdzie w godzinach 12:00 – 18:00 na mieszkańców oraz uczestników imprezy będą czekać atrakcje przygotowane przez służby mundurowe: Policja, Straż Pożarna, Zakład Karny.

Cykl zawodów Szutry Sląskie to 4 edycje zawodów na terenie Górnego Śląska i Podbeskidzia obejmujące swoim zasięgiem kilka powiatów wiele miast, a także teren przygraniczny z przejazdem przez i wokół granicy z Czechami.
Każda trasa to inny wymiar województwa śląskiego. Inne drogi, krajobrazy i tym samym za każdym razem inne doznania. Możesz zobaczyć, poczuć i nacieszyć się przygodą, jeśli Zdecydujesz się rozpocząć rowerowy sezon lub włączyć Szutry Śląskie w kalendarz swoich rowerowych podbojów.

Będziecie mieli okazje odwiedzić poza Wodzisławiem Śląskim Jastrzębie-Zdrój, Karwinę, Racibórz, Rydułtowy. Na Trasie w Bielsku-Białej pojawią się Kozy, Łodygowice, Buczkowice, Bystra, Brenna, Jaworze.
Na trasie Rybnik Przejedziecie przez Bełk, Czerwionkę Leszczyny, Chudów, Okolice Mikołowa i Knurowa, a także Kuźnię Nieborowską, Rudy i Sięgniecie Kuźni Raciborskiej.
Zróżnicowanie tras jest tak olbrzymie, że nie sposób go szczegółowo opisać, ale zaskoczy każdego, zarówno lokalnego rowerzystę, jak i odwiedzającego te tereny spoza Śląska.
Do dyspozycji będą trasa 50-80 km oraz 100-150 km. Suma przewyższeń na krótkiej trasie to maksymalnie 600 m a na długiej około 1200 m. Taki podział pozwoli wystartować każdemu i wybrać dla siebie odpowiedni dystans w zależności od celu, jaki sobie założy.
Trochę inaczej sytuacja będzie wyglądać w górach w Bielsku Białej tutaj przewyższenia będą oscylować od 1200 do 2700m, jednak Uwierzcie, że warto tam się pojawić, nie tylko, aby sprawdzić swoje możliwości, ale przede wszystkim poczuć prawdziwy smak gór, podziwiać widoki na całe pasma Beskidów
Każda z tras ma swoją specyfikę, którą charakteryzują różne przewyższenia, miks nawierzchni, krajobrazy, a także lokalne atrybuty, jakie oferują miasta, które goszczą rajd w tym roku.

Plakat wyścigu przedstawiający postacie dwóch lisków.

Rajd Szutry Śląskie III edycja w Jastrzębiu-Zdroju:
• 6.00-7.00 rozkładanie biura zawodów na terenie OWN - Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego w Jastrzębiu-Zdróju
• 7.00-8.30 wydawanie numerów startowych, pakietów oraz zapisy uczestników
• 8.45 briefing przed startem honorowym - omówienie zasad bezpieczeństwa
• 9.00 - start honorowy rajdu oba dystanse i przejazd przez miasto Jastrzębie-Zdrój w asyście Policji
• 9.20 zakończenie przejazdu honorowego zabezpieczonego i start wyścigu na trasę.
Przewidywana liczba uczestników: 100 osób. Orientacyjny przyjazd uczestników rajdu na METĘ spodziewany jest w godzinach od 12:00 do 18:00. Zakończenie imprezy przewidywane jest ok godz. 20.00.

START i META: Ośrodek wypoczynku Niedzielnego w Jastrzębiu-Zdroju ul Kazimierza Wielkiego, 44-335 Jastrzębie-Zdrój.
Organizator FUNDACJA VELO Dziel się Drogą, kontakt do organizatora: Paweł Czesała tel.

Trasa krótka około 60 km (orientacyjny przebieg trasy)

Mapa.

Trasa długa około 120 km (orientacyjny przebieg trasy)

Mapa.

Powrót na górę strony