Wiadomości

Bezpieczne ferie z jastrzębskimi mundurowymi

Data publikacji 27.01.2024

Każde dziecko, niezależnie czy ferie zimowe spędzi w mieście, czy też na zorganizowanym wyjeździe, dobrze wyposażyć nasze dzieci w wiedzę o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku. O tym, jak spędzić je bezpiecznie, dowiedzieli się nie tylko Ci najmniejsi. W czasie spotkania mundurowi zachęcali dzieci do wzięcia udziału w konkursach oraz zapoznaniu się z Miasteczkiem Ruchu Drogowego.

Ferie zimowe w naszym województwie rozpoczynają się właśnie dziś. Wielu z nas wyjedzie na zimowy wypoczynek poza nasze miasto. Wielu ferie zimowe spędzi w mieście, gdzie przygotowano wiele atrakcyjnych sposobów spędzania wolnego czasu. Aby ten czas miło wspominać, należy nie zapominać o bezpieczeństwie. Policjanci z jastrzębskiej komendy w trakcie trwającej akcji w Galerii Zdrój z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie zimowych ferii. Wiedząc o tym, że dzieci i młodzież bardzo często zimą wybierają zabawę na lodzie i śniegu, policjanci przypomnieli wszystkim uczestnikom, że nigdy nie należy wchodzić na zamarznięte stawy, rzeki, jeziora nawet w największy mróz. Wchodzenie na zamarzniętą taflę wody zawsze jest ryzykowne. Pokrywa lodu ulega ciągłym zmianom, również dobowym i nigdy nie ma tej samej grubości na całym zbiorniku. Nieprzemyślane, lekkomyślne korzystanie z uroków zimy, może zakończyć się tragicznie. Dlatego, jeżeli ktoś ma ochotę pojeździć na łyżwach, niech zawsze wybiera przygotowane do tego lodowiska, a nie zamarznięte jeziora czy też stawy. Policjanci przypomnieli również, aby zawsze mówić rodzicom lub innym opiekunom, gdzie i z kim zamierza bawić się dziecko podczas ferii. W sytuacji kryzysowej pozwoli to rodzicom i służbom szybciej dotrzeć z pomocą.

W trakcie spotkania dzieci mogły spotkać się z ich ulubioną maskotką Sznupkiem, pobawić się Mobilnym Miasteczkiem Ruchu Drogowego dla najmłodszych oraz wspólnie spędzić czas z mundurowymi na przykład w trakcie kolorowania kolorowanek lub układania puzzli.

Policjanci, życząc dzieciom i ich opiekunom bezpiecznych ferii przekazali materiały edukacyjne dotyczące m.in. bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku.

  • Zdjęcie przedstawiające Sznupka, policjantkę oraz wolontariusza.
  • Zdjęcie przedstawiające Sznupka, policjantkę oraz wolontariuszy.
  • Zdjęcie przedstawiające Sznupka oraz policjantkę udzielającą wywiadu.
  • Zdjęcie przedstawiające Sznupka oraz policjantkę udzilającą wywiadu.
  • Zdjęcie przedstawiające osoby słuchające wywiadu.
  • Zdjęcie przedstawiające policjantów oraz dzieci.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta oraz dzieci bawiące się mobilnym miasteczkiem.
  • Zdjęcie przedstawiające dziewczynkę witającą sie ze Sznupkiem oraz policjantkę.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta i dzieci bawiące się mobilnym misteczkiem.
Powrót na górę strony