Wiadomości

Odpowie za zgłoszenie fałszywej interwencji

Data publikacji 31.07.2023

To już kolejna bezpodstawna interwencja Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy.

W sobotę, około godziny 23.25 policjanci zostali wezwani na ulicę Turystyczną w Jastrzębiu-Zdroju. 31-letnia kobieta zadzwoniła na numer alarmowy z informacją, iż w jej mieszkaniu znajduje się nieprzytomna osoba, która potrzebuje pomocy. Kiedy patrol przybył na miejsce interwencji, to okazało się, że kobieta nie może otworzyć im drzwi, ponieważ nie wie, gdzie są klucze. W trakcie pomocy Straży Pożarnej przy wyważaniu drzwi, z mieszkania można było usłyszeć odgłosy śmiechu. W trakcie rozmowy kobieta przyznała się, że w mieszkaniu nie ma osoby, która potrzebowałyby pomocy medycznej. Stróże prawa z uwagi na stan upojenia alkoholowego oraz lekkomyślne podejście do służb ratunkowych sporządzili z interwencji dokumentacje do sądu celem ukarania kobiety na bezpodstawną interwencję.


Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Zaangażowanie tych służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie pomoc jest potrzebna.

Powrót na górę strony