Wiadomości

Jednego dnia zatrzymano nietrzeźwego rowerzystę oraz kierującego hulajnogą

Data publikacji 28.07.2023

Kierujący rowerem oraz hulajnogą, mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju, zostali skontrolowani przez jastrzębską drogówkę. Byli nietrzeźwi. Mieli po promilu alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna 2500 złotych.

Wczoraj około godziny 7:00 na al. Piłsudskiego policjanci ujawnili pierwszego nietrzeźwego rowerzystę. Policjanci z jastrzębskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego rowerem mężczyznę. Jego styl jazdy wzbudził wątpliwości policjantów, co do trzeźwości cyklisty. Rowerzystą okazał się 36-letni jastrzębianin. Od mężczyzny wyczuwalna była charakterystyczna woń alkoholu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości "miłośnika rowerowych podróży". Okazało się, że kierujący ma w organizmie promil alkoholu. Osoba poruszająca się na hulajnodze elektrycznej została skontrolowana około godziny 12:40 na ulicy Korfantego. Badanie stanu trzeźwości u 68-latka wykazało także promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Przypominamy, że kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu pojazdem innym niż mechaniczny (np. rower lub hulajnoga) przez osobę znajdującą się w stanie po użyciu alkoholu lub w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym mandatami karnymi w kwotach 1000 i 2500 złotych.

Dodatkowo od 1 kwietnia rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Jednośladem bezpiecznie do celu” w trakcie trwania, której policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole osób poruszających się jednośladami, zarówno rowerami, motorowerami, skuterami, hulajnogami, jak i motocyklami, aby wyeliminować z ruchu drogowego właśnie nietrzeźwych kierujących lub tych, którzy nie posiadają uprawnień do kierowania jednośladami.
 

Powrót na górę strony