Wiadomości

ODPOWIE ZA ZGŁOSZENIE FAŁSZYWEJ INTERWENCJI

Data publikacji 09.03.2023

To już kolejna bezpodstawna interwencja Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy.

Wczoraj, około godziny 21.00 policjanci zostali wezwani na ulicę Pszczyńską w Jastrzębiu-Zdroju. Dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie od jastrzębianki, która twierdziła, iż nieznany jej mężczyzna chodzi po klatce schodowej i zaczepia starsze osoby. Kiedy patrol przybył na miejsce interwencji, na korytarzu nie zastał żadnej osoby. W trakcie rozmowy zauważyli, iż zgłaszająca interwencje znajduje się pod wpływem alkoholu, nie może ustać na nogach i jest rozbawiona całą tą sytuacją. 56-latka nie pamiętała, z jakiego powodu zadzwoniła na numer alarmowy. Jastrzębianka przyznała się, że to taki żart. Mundurowi z uwagi na to, iż kobieta odmówiła przyjęcia mandatu karnego, sporządzili dokumentację z przeprowadzonej interwencji. Sprawa swój finał znajdzie w Sądzie.


Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Zaangażowanie tych służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie pomoc jest potrzebna.

Powrót na górę strony