Wiadomości

O wakacyjnym bezpieczeństwie w Klubie Metronom

Data publikacji 09.08.2022

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje” policjanci spotykają się z dziećmi, które część letniego wypoczynku spędzają na świetlicach w miejscu zamieszkania. W Klubie Metronom na ulicy Opolskiej w Jastrzębiu-Zdroju z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta spotkali się jastrzębscy dzielnicowi. Tematem przewodnim prelekcji dla dzieci było bezpieczeństwo związane z wypoczynkiem nad wodą, co wpisuje się w założenia ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Jak co roku, dla policjantów czas wakacji jest okresem wzmożonej pracy, gdyż naszym priorytetem jest to, aby wakacje były przede wszystkim bezpieczne. Celem spotkań z najmłodszymi jest promowanie wśród nich bezpiecznych zachowań podczas wakacyjnych zabaw.

Mundurowi spotkali się z grupą dzieci, które biorą udział w zorganizowanych zajeciach na świetlicy. Była to doskonała okazja do promowania zdrowego stylu życia i wypoczynku tylko w bezpiecznych miejscach. Dzielnicowi st. asp. Ewelina Gola, mł. asp. Jacek Sikora oraz mł. asp. Radosław Kuczera zwracali szczególną uwagę na to, jak i gdzie można bezpiecznie się kąpać i uprawiać sporty wodne.

Uczestnicy mieli również okazję przypomnieć sobie najważniejsze zasady dotyczące jazdy na rowerach i hulajnogach, jak i w przypadku kiedy są pieszymi uczestników ruchu drogowego. Dowiedziały się też jakie są numery alarmowe i jak należy się zachować, kiedy jest się świadkiem zdarzenia, w którym potrzebna jest pomoc odpowiednich służb. By zachęcić najmłodszych do noszenia odblasków, każdy uczestnik spotkania otrzymał od mundurowych odblaskową zawieszkę.

Wakacyjne działania policjanci realizują zgodnie z założeniami prowadzonych kampanii „Bezpieczne wakacje 2022” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

PAMIĘTAJMY!

  • powinniśmy kąpać się tylko w miejscach strzeżonych, tam gdzie jest ratownik;

  • dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką osób dorosłych, dobrze żeby miały założone na siebie nadmuchiwane rękawki, które pomogą dziecku utrzymać się na wodzie;

  • pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po alkoholu;

  • wchodząc do wody po dłuższym czasie spędzonym na słońcu pamiętajmy o tym, że musimy stopniowo zmoczyć ciało, żeby przyzwyczaić je do niższej temperatury – w ten sposób unikniemy szoku termicznego;

  • pływając na materacach trzymajmy się blisko brzegu – nie wypływajmy nimi na środek jeziora;

  • pływając żaglówkami, łódkami czy kajakami pamiętajmy o założeniu kapoka;

  • wypływając w dłuższy rejs pamiętajmy, żeby wcześniej sprawdzić prognozę pogody.

Zdjęcie plakatu.

 

Zdjęcie plakatu.

 

Zdjęcie plakatu.

Zdjęcie plakatu.

Powrót na górę strony