Wiadomości

O wakacyjnym bezpieczeństwie z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą

Data publikacji 02.08.2022

Wakacje w pełni, a prawdziwie letnia aura zachęca do wypoczynku nad wodą. Jak co roku, dla mundurowych jest to okres wzmożonej pracy, gdyż naszym priorytetem jest to, aby wakacje były przede wszystkim bezpieczne. Tym razem mundurowi w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" spotkał się dziećmi i młodzieżą należącą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wyjeżdżającymi na obóz.

Jastrzębscy mundurowi od połowy czerwca bieżącego roku prowadzą spotkania z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi, którzy wypoczywają nad zbiornikami wodnymi, basenami oraz innymi miejscami wypoczynku przestrzegając przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami, takimi jak: kąpiel w miejscach niedozwolonych i niestrzeżonych kąpieliskach, skoki do wody na główkę w miejscach do tego nieprzeznaczonych, wchodzenie do wody bez przygotowania ciała na znaczne obniżenie temperatury oraz spożywanie alkoholu przez osoby dorosłe przed kąpielą. Tym razem mundurowi w ramach ogólnopolskiej akcji profilaktycznej "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" spotkał się z dziećmi i młodzieżą należącą do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wyjeżdżającymi na obóz. Policjant na ręce Komendanta obozu przekazał policyjną maskotkę „Sznupka”, aby czuwał nad ładem i porządkiem w trakcie obozu.


Policjanci, realizując założenia kampanii, podczas spotkań rozmawiają również o bezpieczeństwie podczas pobytu w górach, a także realizując założenia akcji „Bezpieczne wakacje”, tłumaczą jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w domu, na zakupach czy spacerze z rodzicami oraz w kontaktach z obcymi osobami i w przypadku spotkania z obcym zwierzęciem.

  • Zdjęcie przedstawiające policjanta rozdającego odblaski.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta oraz uczestników spotkania.
  • Zdjęcie przedstawiające radiowóz oraz wozy strażackie.
  • Zdjęcie przedstawiające uczestników spotkania.
  • Zdjęcie przedstawiające moment przekazania Sznupka.
  • Zdjęcie przedstawiające policjanta rozdającego odblaski.
Powrót na górę strony