Wiadomości

Pościg za audi, policjanci oddali strzały

Data publikacji 14.01.2022

Zdecydowana postawa jastrzębskich policjantów doprowadziła do zatrzymania niebezpiecznego kierowcy. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a w trakcie ucieczki mężczyzna uszkodził dwa radiowozy i stworzył zagrożenie w ruchu drogowym. Gdy 32-latek chciał potrącić policjanta, padły strzały, które miały zatrzymać samochód. Po przestrzeleniu opon w aucie kierujący oraz pasażerowie zostali zatrzymani.

We wtorek około godziny 21.40 jastrzębscy wywiadowcy postanowił zatrzymać do kontroli drogowej kierującego audi, który miał papierową tablicę rejestracyjną. Kierowca zignorował policyjne sygnały dźwiękowe i świetlne, zaczął uciekać ulicami Jastrzębia-Zdroju w kierunku Zebrzydowic. Stróże prawa rozpoczęli pościg, do którego dołączył również patrol prewencji. Mężczyzna wielokrotnie łamał przepisy ruchu drogowego, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W trakcie ucieczki uderzył też w radiowóz i próbował zepchnąć do rowu. Podczas prób jego zatrzymania uszkodzeniu uległy dwa policyjne radiowozy.
W miejscowości Kończyce Małe policjanci po raz kolejny próbowali zatrzymać mężczyznę, wykorzystując radiowóz. W pewnym momencie audi zwolniło, a silnik pojazdu zgasł z powodu uszkodzeń. Stróże prawa wybiegli z radiowozu, aby zatrzymać uciekinierów, jednak wtedy kierowca zdołał uruchomić silnik i ruszył w kierunku jednego z policjantów. Drugi z mundurowych widząc to, wyciągnął broń służbową i oddał strzały w samochód, doprowadzając do jego zatrzymania. 32-latek został obezwładniony i zatrzymany. W aucie znajdował się jeszcze 30-latek oraz 19-latka. Policjanci znaleźli broń gazowa, pałkę teleskopową oraz narkotyki.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. Podczas sprawdzenia jastrzębianina w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Pasażer był z kolei poszukiwany przez jastrzębskich kryminalnych w związku z rozbojem z grudnia 2021 roku.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez prokuraturę. 32-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju usłyszał już prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na policjantów, niezatrzymanie do kontroli drogowej, posiadanie narkotyków oraz niestosowanie się do wyroku sądu. 30-latek odpowie za rozbój. Wczoraj sąd wydał postanowienie o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Grozi im wiele lat więzienia.

 • Zdjęcie przedstawiające osobę zatrzymaną.
 • Zdjęcie przedstawiające osobę zatrzymaną oraz policjantów.
 • Zdjęcie przedstawiające zatrzymaną kobietę oraz policjantów.
 • Zdjęcie przedstawiające miejsce zatrzymania uciekinierów.
 • Zdjęcie przedstawiające radiowóz policyjny.
 • Zdjęcie przedstawiające karetkę pogotowia i radiowóz policyjny.
 • Zdjęcie przedstawiające osoby zatrzymane znajdujące się obok pojazdu.
 • Zdjęcie przedstawiające samochód audi.
 • Zdjęcie przedstawiające uszkodzony samochód.

Opis filmu: Filmik przedstawiający miejsce zatrzymania samochodu audi.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.22 MB)

Pliki do pobrania

 • 10.25 KB
  Deskrypcja do filmu.
Powrót na górę strony