Wiadomości

Nielegalne automaty zabezpieczone przez jastrzębskich policjantów

Data publikacji 26.09.2024

Jastrzębscy policjanci zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

W minionym tygodniu policjanci jastrzębskiej Policji podjęli czynności w jednej z ulic w Jastrzębiu-Zdroju. Okazało się, że jest tam nielegalny punkt gier zręcznościowych. Zastali tam osoby grające na maszynach oraz 31- letnią właścicielkę lokalu. Policjanci zabezpieczyli 4 automaty do gier oraz gotówkę. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Na miejsce wezwano funkcjonariuszy ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy przeprowadzili na automatach eksperymenty w postaci gier kontrolnych. Potwierdziły one hazardowy charakter urządzeń. Teraz śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nieuczciwą działalnością salonu gier.
Zgodnie z przepisami ustawy o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

  • Zdjęcie zabezpieczonego automatu do gier.
  • Zdjęcie zabezpieczonego automatu do gier.
  • Zdjęcie zabezpieczonego automatu do gier.
Powrót na górę strony