Odpowie za zgłoszenie bezpodstawnej interwencji
To już kolejna bezpodstawna interwencja Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy.
W nocy parę minut po północy policjanci zostali wezwani na jedną z ulic w centrum miasta w Jastrzębiu-Zdroju. Dyżurny jastrzębskiej komendy odebrał telefoniczne zgłoszenie od jastrzębianki, która twierdziła, iż przebywa w mieszkaniu „z chorym psychicznie mężczyzną”, którego się boi i potrzebuje pomocy. Kiedy patrol przybył na miejsce interwencji, to okazało się, że kobieta spała, a mężczyzna był zaskoczony wizytą mundurowych. W trakcie rozmowy jastrzębianka przyznała się, że do kłamstwa. Stróże prawa ukarali kobietę mandatem karnym.
Niepotrzebne zaangażowanie policji, pogotowia czy innych służb jest wykroczeniem. Oprócz konsekwencji prawnych i finansowych pamiętajmy o tym, że blokując telefon alarmowy, uniemożliwiamy połączenie osobie, która naprawdę potrzebuje pomocy. Zaangażowanie tych służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie pomoc jest potrzebna.